Selamlar,

Exchange Management Shell bağlantı yapmaya çalıştığınızda aşağıdaki gibi bir hata ile karşılaşabilir yada bir sorgu çalıştırdığınızda çok yavaş response aldığınız durumlar olabilir. Exchange 2010 ve Exchange 2013 versiyonlarında genelde karşılaşılan bir problemdir.

VERBOSE: Connecting to server.Domain.local.
New-PSSession : [server.Domain.local.] Connecting to remote server server.Domain.local. failed with the following error message : The WS-Management service cannot process the request. The load quota for the system has been exceeded. Send future requests at a slower rate or raise the system quota. For more information, see the about_Remote_Troubleshooting Help topic.
At line:1 char:1
+ New-PSSession -ConnectionURI “$connectionUri” -ConfigurationName Microsoft.Excha …
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo          : OpenError: (System.Manageme….RemoteRunspace:RemoteRunspace) [New-PSSession], PSRemotingTransportException

 

IIS Manager > Application Pools > MSExchangePowerShellAppPool > sağ tuş ve recycleÇözüm için; IIS üzerinde application pools’a girerek MSExchangePowerShellAppPool.’u recycle etneniz yeterli.

 

 

By Faruk TERZIOGLU

Faruk TERZIOGLU - 2003 senesinden beri aktif olarak bilgi teknolojileri sektöründe çalışıyor. Uzmanlık alanları BT altyapı çözümleri ve yazılım tanımlı veri merkezi teknolojileri, Microsoft ailesi ürünleri, Açık kaynak kodlu sanallaştırma platformları ve uygulamaları olup bulut teknolojileri öncelikli ilgilendiği alanlar arasındadır. 2018 yılında Alibaba Cloud tarafından Bulut Teknolojileri Çözümleri alanında MVP, 2019 Yılında VMware tarafından vExpert ilan edilmiştir.

One thought on “The WS-Management service cannot process the request. The load quota for the system has been exceeded”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Facebook
  • X (Twitter)
  • LinkedIn
  • More Networks
Copy link