Geçen hafta başıma geldiği için sizler ile de hemen paylaşmak istedim.

VMware ESXi 6.5/6.7/7.0 versiyonları ile HPE Proliant GEN 10 sunucular da kurulum yaptığınızda memory sensörleri ile ilgili uyarılar alabilirsiniz. Daha önce kullandığım sunucular olduğu için memory tarafında bir problem olmadığına emin olduğumdan dolayı yaptığım araştırmalar sonucunda problemin ILO dan kaynaklandığını gördüm.

Memory Device 2 Mem_Stat….. tarzında aşağıdaki resimdeki gibi bir hata alıyorsanız ve eğer iLO 5 Firmware Version 2.30 üzerinde çalışıyorsanız tek yapmanız gereken ILO versiyonunu 2.31 versiyonuna update etmek.Gerekli ILO güncellemesine buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Vmware tarafından yayınlanan KB için ise buraya tıklayabilirsiniz.

ILO güncellemesini Vmware hostunuzu restart etmeden yapabilirsiniz.

By Faruk TERZIOGLU

Faruk TERZIOGLU - 2003 senesinden beri aktif olarak bilgi teknolojileri sektöründe çalışıyor. Uzmanlık alanları BT altyapı çözümleri ve yazılım tanımlı veri merkezi teknolojileri, Microsoft ailesi ürünleri, Açık kaynak kodlu sanallaştırma platformları ve uygulamaları olup bulut teknolojileri öncelikli ilgilendiği alanlar arasındadır. 2018 yılında Alibaba Cloud tarafından Bulut Teknolojileri Çözümleri alanında MVP, 2019 Yılında VMware tarafından vExpert ilan edilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

  • Facebook
  • X (Twitter)
  • LinkedIn
  • More Networks
Copy link